İstanbul'un Kağıthane ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda meydana gelen silahlı saldırı sonucu şehit düşen polis memuru için bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlenecek. Operasyon sırasında yaşanan çatışmada ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan polis memuru Hakan Telli'nin tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Evi Kayalık Üstünde Olanlar Dikkat! Uzman İsim Uyardı Evi Kayalık Üstünde Olanlar Dikkat! Uzman İsim Uyardı

Saldırıda yaralanan diğer polis memuru A.Y.Ç.'nin ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, operasyon sırasında şüphelilerin uzun namlulu silah ve tabancalarla direnç gösterdiği ve çatışmanın yaşandığı ifade edildi. Çıkan çatışma sonucu şüphelilerden D.A. hayatını kaybederken, O.A. yaralı olarak ele geçirildi. Ayrıca G.D., K.T. ve A.A. isimli diğer şüpheliler de sağ olarak yakalandı.

Şehit polis memuru Hakan Telli'nin evli ve 2 çocuk babası olduğu ve naaşının törenin ardından memleketi Tokat'a gönderileceği belirtildi. Törene, İçişleri Bakanı, İstanbul Emniyet Müdürü, meslektaşları ve ailesinin katılması bekleniyor. Şehit polis memuru için düzenlenecek törenin ardından Telli'nin Türk bayrağına sarılı naaşı, gözyaşları arasında memleketi Tokat'a uğurlanacak.