Selçuklu Belediyesi, bünyesindeki eksikliği gidermek amacıyla ilköğretim mezunu makam şoförü alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detaylar:

Konya, Selçuklu - Selçuklu Belediyesi, ilköğretim mezunu makam şoförü arıyor. Başvurular 15 Eylül-19 Eylül 2023 tarihleri arasında kabul edilecek.

Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki genel şartları sağlamaları gerekiyor:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmuş olmak.

3. Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreli hapis cezasına ya da affa harcansa bile mali güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin kayıtlıne karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, çalıştırılmış, dolandırıcılık, sahtecilik, çoğaltılmışi kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat dağıtma, ifasına fesat ayırma, suçun içerdiği malvarlığı bilgilerinin aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmaması.

4. İlköğretim mezunu olmak.

5. En az 5 yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

6. Profesyonel Ekonomik Teknikleri Eğitimi almış olmak.

7. Güvenli Satış Teknikleri Eğitimi almış olmak.

8. İleriye dönük Teknikleri Eğitimi almış olmak.

9. Makam şoförlüğünde en az 5 yıllık deneyim sahibi olmak (SGK 4/a hizmet dökümü ile belgelendirilmesi gerekmektedir).

10. Konya Merkez ilçelerinden birinde (Karatay, Meram, Selçuklu) ikamet ediyor olmak.

Başvuru süreciyle ilgili olarak noter kurası, 21 Eylül 2023 tarihinde saat 15.00'te Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu'nda (Şeyh Şamil Mahallesi, Doç. Dr. Halil Ürün Caddesi No: 19, Selçuklu / Konya) yapılacaktır. Kura sonucu sözlü/uygulamalı sınava katılma hakkı kazanan adayların listesi ve sözlü/uygulamalı sınav tarihi, saati ve yeri Selçuklu Belediyesi'nin resmi internet sitesi (www.selcuk.bel.tr) üzerinden duyurulacaktır. Bu ilan tebliğ niteliğindedir ve adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvuruların 15 Eylül-19 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacağı unutulmamalıdır. İlgilenen adaylar başvurularını bu tarihler arasında gerçekleştirmelidir.