Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop,  AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Asım Ceyhan ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar katıldı.

İlk iftarlarını Mahmut Sami Ramazanoğlu yurdunda kalan kız öğrenciler ve depremin ardından şehrimize gelen afetzede öğrencilerle yapan protokol üyeleri, öğrencilerin Ramazanlarını tebrik etti.

"DUYDUK VE GELDİK"

Görünmez kaza! Öğrencinin koluna demir saplandı itfaiye zamanla yarıştı Görünmez kaza! Öğrencinin koluna demir saplandı itfaiye zamanla yarıştı

Başkan Pekyatırmacı, “Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Tabii Türkiye olarak zor günler geçiriyoruz. Sadece deprem bölgesindeki kardeşlerimiz değil depremin acısını, depremin yarasını hepimiz taşıyoruz. O yüzden deprem bölgesinden gelen arkadaşlarımıza öncelikle hoş geldiniz diyorum. Biz mümkün olduğu kadar sizlerle birlikte olmaya gayret ediyoruz. Burada deprem bölgesinden gelen öğrenci kardeşlerimizin olduğunu duyduk ve ilk iftarımızı sizlerle birlikte yapmak istedik. Sizlerle her zaman beraberiz, birlikteyiz” dedi.

SİZLER BİZİ MİSAFİR EDECEKSİNİZ

Bütün şehirlerin yeniden inşa edileceğini sözlerine ekleyen Pekyatırmacı, "Ben buraya gelen depremzede kardeşlerimize hep şunu söylüyorum; İnşallah bir gün biz de gelip size Antakya'da, Maraş'ta, Adıyaman'da, Malatya'da misafir olacağız. Orada sizler bizi misafir edeceksiniz diyorum. Tekrar hepinize geçmiş olsun diyorum. Allah bir daha bir daha böyle acıları bizlere yaşatmasın diye dua ediyorum” dedi. 

UNUTUN, DERS ÇALIŞIN

Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop da öğrencilere şu nasihatleri verdi:

“Sizlerin yapacağı tek şey var. Çok zor şartlarda da olsa, sıkıntılarımızda olsa burada derslerinizi çalışmanız. Netice itibariyle rekabet ve yarışma devam ediyor. Sizler güzelce derslerinizi öğreneceksiniz ki ileride bizim yaptığımız görevleri sizler yapacak ve bizlerden çok daha iyi yapacaksınız.

Allah'ın insanoğluna verdiği en önemli nimetlerden, özelliklerinden biri, unutma özelliğimiz. Unutmazsak, acılarımız sükunleşmezse daima sıkıntılar üzerine bir sosyalleşme tesis etmemiz mümkün olmaz. Acılarımızdan daha ders alacağız ama çalışmaya da devam edeceğiz. Hepimizi gözlerinden öpüyor, sizlere başarılar diliyorum.”