Konya, yaklaşan Kurban Bayramı'nda Balkanlar'dan gelen serin hava dalgasının etkisiyle nefes alacak. Bugün 36 dereceyi bulan kavurucu sıcaklıklar yerini serin rüzgarlara bırakacak. Bayramın ilk günü sıcaklıklar 9 derece düşerek 29 dereceye kadar inecek.

Kavurucu Sıcaklıkların Ardından Serin Bir Bayram

Konya, yazın kavurucu sıcaklarını erkenden hissetmeye başladı. Şehirde hava sıcaklıkları bugün 36 dereceye kadar çıktı ve düşük nem seviyesi nedeniyle adeta bir fırın etkisi yaratıyor. Bu kavurucu günlerin ardından, Konya halkı Kurban Bayramı'na serin bir havayla merhaba diyecek.

Konya Hava Durumu 12 Haziran 2024

Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı

Bayramın İlk Günü Serinlik Getirecek

Meteorolojik verilere göre, Kurban Bayramı'nın ilk günü olan 16 Haziran 2024 Pazar günü, Balkanlar'dan gelen serin hava dalgası Konya'da etkili olacak. Bu hava dalgası ile birlikte hava sıcaklıkları yaklaşık 9 derece düşecek. Gece sıcaklıklarının 16 dereceye kadar inmesi, gündüz ise en yüksek 29 dereceye çıkması bekleniyor. Artan nem oranı ile birlikte şehirde daha ferah bir hava hakim olacak.

Konya Kurban Bayrami Hava Durumu

Bayramın İkinci Günü Yağmur Bekleniyor

17 Haziran Pazartesi günü, bayramın ikinci günü, Konya'da sıcak ve nemli hava nedeniyle yağmur geçişleri görülecek. Akşam saat 18.00 civarında beklenen bu yağışlar, şehre yeniden serinlik getirecek.

Konya Kurban Bayrami Hava Durumu Yagmur

Sıcaklıklar Tekrar Yükselecek

18 Haziran Salı günü itibariyle Konya'da hava sıcaklıkları tekrar yükselmeye başlayacak. Bayramın üçüncü ve dördüncü günlerinde şehir yeniden çok sıcak bir hava ile bayramı tamamlayacak. Hava sıcaklıklarının yeniden yükselmesiyle birlikte Konya, bayramın son günlerinde sıcak havanın etkisi altında kalacak.

Editör: Haber Merkezi