Migros, Konya'nın Dev Marketini Satın Aldı Migros, Konya'nın Dev Marketini Satın Aldı

Türkiye'de sıfır kilometre otomobil piyasasında yeni zamlar bekleniyor. Bu zamlar açıklanmadan önce firmalar Nisan ayı fiyat listelerinden satışlara devam ediyor. Bu da sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenler için fiyat araştırmalarını sürdürmelerine neden oluyor.

Renault Megane Sedan, ÖTV Muafiyetiyle Avantajlı Fiyat Sunuyor

Sıfır kilometre otomobillerin en yüksek maliyet kalemlerinden biri ÖTV'dir. Özel durumdaki vatandaşlar için ÖTV muafiyeti imkanı sunuluyor. Yüzde 90 ve üzerinde engelli olan ve sağlık raporu ile bunu belgeleyen kişiler, sıfır kilometre otomobil satın alırken ÖTV'den muaf oluyorlar.

Megane

ÖTV Muafiyetiyle Dikkat Edilmesi Gerekenler

ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil satın alırken bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Her vatandaş bu hakkı 5 yılda bir kullanabiliyor. İstisnai durum olan aracın kazaya karışıp pert olması dışında 5 yıl boyunca ÖTV muafiyeti ile otomobil satın alma imkanı sunuluyor. Ayrıca satın alınan bu araçlar ticaret malzemesi olarak kullanılamıyor ve 5 yıl dolmadan satılırsa devlet muaf olunan ÖTV'yi tahsil ediyor.

Renault Megane Sedan Fiyatı Ne Kadar?

Renault Megane Sedan, Renault'nun en çok satan otomobillerinden biri. Liste fiyatına göre Renault Megane Sedan fiyatları 1.182.000 TL'den başlıyor. ÖTV muafiyeti hakkı olan kişiler bu aracı 741.000 TL ödeme yaparak satın alabiliyorlar. ÖTV'siz Renault Megane Sedan satın alabilmek için yüzde 50 oranında taşıt kredisi de kullanılabiliyor.

Kaynak: konya365.com