• 4 Gün Sonra Arıza Verdi: G.D., 22 Aralık 2023'te Kayseri'den 2 milyon 350 bin TL'ye sıfır Mercedes Sprinter minibüs satın aldı. Minibüs, 4 gün sonra arıza kodu verdi ve direksiyonu kilitlemeye başladı.
  • Servis Çare Bulamadı: G.D., aracı defalarca servise götürdü. Servis yetkilileri, sorunu çözmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Direksiyon kutusu ve kontak değiştirilmesine rağmen arıza devam etti.
  • 25 Gün Serviste Yattı: Minibüs, tamir için 25 gün serviste kaldı. Servis yetkilileri, son olarak yazılımı güncellediklerini ve sorunun çözüldüğünü söylediler.
  • Mağduriyet Devam Ediyor: G.D., arızanın hala devam ettiğini ve mağduriyetinin giderilmesini talep ediyor. Minibüsün ya tamir edilmesini ya da değiştirilmesini istiyor.

G.D., yaşadığı mağduriyeti şu sözlerle dile getirdi:

"2 milyon 350 bin TL'ye aldığım sıfır kilometre minibüsüm 4 gün sonra arızalandı. 5 kez servise götürdüm ama sorunu çözemediler. Direksiyon kutusu ve kontak değiştirildi, yazılım güncellendi ama arıza hala devam ediyor. Ben mağdurum, arabamı ya tamir edin ya da değiştirin."

G.D., Mercedes yetkililerinden mağduriyetinin giderilmesini bekliyor.