Sigara zamları durmuyor! Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, bir sigara grubuna daha 3 TL zam geldi. Zamlı fiyatlar bugünden itibaren geçerli.

Sigara Fiyatlarına Zam Gelmeye Devam Ediyor

Sigara tiryakileri için kötü haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak KT&G grubuna ait sigaralara 3 TL zam yapıldı. Bu zamla birlikte en pahalı sigara 70 TL'ye, en ucuz sigara ise 61 TL'ye yükselmiş oldu.

Zamlı Fiyatlar Bugünden İtibaren Geçerli

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yeni zamlı fiyatları duyurdu. Dündar'ın paylaşımına göre, KT&G grubuna ait sigaralarda 3 TL zam yapıldı. Bu zamla birlikte;

  • En ucuz sigara 61 TL'den 64 TL'ye,
  • En pahalı sigara ise 67 TL'den 70 TL'ye yükseldi.

Zamlı fiyatlar bugünden itibaren geçerli olacak.

Diğer Gruplara da Zam Gelmesi Bekleniyor

Sigara zamlarının sadece KT&G grubu ile sınırlı kalmayacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar, Haziran ayı sonuna kadar JTİ, BAT ve Philip Morris sigaralarına da zam gelmesini bekliyor.

Sigara Zamlari

Sigarayı Bırakmak İçin Destek Alınabilir

Maksul İflas Edip Konya'daki Mağazasını Kapatıp Gitti Maksul İflas Edip Konya'daki Mağazasını Kapatıp Gitti

Sigara zamları, sigarayı bırakmak için bir teşvik unsuru olabilir. Sigarayı bırakmak isteyenler, Yeşilay Danışma Hattı (115) veya ALO 171 Sigara Bırakma Hattı'nı arayarak ücretsiz destek alabilirler.

Sigarayı bırakmak:

  • Sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir.
  • Kanser, kalp hastalığı ve felç gibi birçok ciddi hastalığın riskini azaltır.
  • Daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.
  • Maddi açıdan da tasarruf etmenizi sağlar.

Sigarayı bırakmak zor olabilir, ancak imkansız değildir. Birçok kişi sigarayı bırakmayı başardı ve siz de başarabilirsiniz.