Konya'nın en önemli restoranlarından biri olan Somatçı Fihi Ma Fih, yurt dışında gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapandı. 1989 yılında sektöre giren, 11 yıl hava kuvvetlerinde protokol garsonluğu ve aşçılığı yapan, uluslar arası ödül sahibi Somatçı Fihi Ma Fih İşletme Sahibi Ulaş Tekerkaya, Mengüç Caddesi üzerinde yer alan restaurantın kapandığını duyurdu.

somatci-kapandi-4

Somatçı Fihi Ma Fih İşletme Sahibi, konu ile ilgili şu paylaşımda bulundu: “Somatçı Fihi Ma Fih markası ile Konya'da vermiş olduğumuz hizmetlerimizi yurt dışında gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar nedeniyle bir süre sonlandırma kararı aldık.

somatci-kapandi-3

Şu anda Konya'da gerek Ulaş Tekerkaya olarak şahsım gerekse Somatçı Fihi Ma Fih markası adı altında hiçbir restaurantımız yahut franchise'miz bulunmamakta olup, en kısa sürede daha güçlü ve kaliteli hizmet anlayışıyla sizlerle buluşacağımızı belirtmek isterim.”

somatci-kapandi

Konyalılar tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanan bu karar, restoranın yeniden açılacağı tarih merakla bekleniyor.

somatci-kapandi-2

  • Somatçı Fihi Ma Fih, Selçuklu ve Mevlevi kültürüne uygun olarak dizayn edilmiş ve müşterilerin yemeklerini yerken farklı bir atmosferde olmasını sağlamıştı.
  • Restoranda Selçuklu ve Mevlevi mutfağının eşsiz lezzetleri sunuluyordu.
  • Somatçı Fihi Ma Fih, yurt içinde ve yurt dışında birçok ödüle layık görülmüştü.