SON DAKİKA... Meteoroloji İşleri'nden yapılan açıklamaya göre, Konya'da rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bu nedenle vatandaşların çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Baca Gazı Zehirlenmelerine Dikkat!

Açıklamada ayrıca, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı da uyarı yapıldı. Vatandaşların bacalarını kontrol ettirmeleri ve havalandırmaya dikkat etmeleri istendi.

Ulaşımda Aksamalar Olabilir!

Kuvvetli rüzgarın ulaşımda da aksamalara neden olabileceği belirtildi. Vatandaşların araç kullanırken dikkatli olması ve trafik kurallarına uyması tavsiye edildi.

Konya'da Yağmur Bekleniyor mu?

Meteoroloji İşleri'nden yapılan açıklamada, Konya'da önümüzdeki günlerde yağmur beklenmediği belirtildi.

Sarı Kod Ne Demek?

Sarı kod, meteorolojik bir olayın beklenen şiddetinin "mevsim normallerinin üzerinde ve olağan dışı" olduğunu, ancak "tehlikeli" seviyesine ulaşmadığını ifade ediyor. Bu nedenle vatandaşların tedbirli olması ve yetkililerden gelen uyarıları dikkate alması gerekiyor.

Konya Sari Kod Uyarisi

Yayınlanan uyarıda şu cümleler kullanıldı:

Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar ile soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.