İstanbul'un ünlü şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Banu Parlak, sosyal medya hesaplarından yaptığı silahlı paylaşımların ardından başı derde girdi. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, Dilan Polat'la yaşadığı kavgadan sonra dikkat çeken güzellik salonu sahibi Banu Parlak, gözaltına alındı.

Emniyet güçlerince yapılan aramalarda Parlak'ın Beylikdüzü'ndeki ikametinden ruhsatsız bir adet Glock Gen 5 marka tabanca ile tabancaya ait 9 adet 9x19mm mermi ele geçirildi. Yaşanan gelişmelerin ardından Banu Parlak, Beylikdüzü Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Parlak, çektiği bir videoda tabancanın ruhsatlı olduğunu belirtmiş ve silahın sosyal medyada paylaşılmasının özendirme amacı taşımadığını vurgulamıştı. Videoda, "Herkesin bir hobisi var arkadaş, her gün deli gibi film izliyorlar değil mi? Mafya babaları havada uçuşuyor. Bizim öyle bir şeyimiz yok yani. Şu an içi bile boş. Seviyoruz." ifadelerine yer vermişti.

Yeni EPDK Düzenlemesi! Elektrik Faturasını Düzenli Ödeyenler Yararlanacak Yeni EPDK Düzenlemesi! Elektrik Faturasını Düzenli Ödeyenler Yararlanacak

Banu Parlak'ın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların yasal mevzuatlara uygun olup olmadığı konusunda soruşturmanın devam ettiği belirtiliyor. Şarkıcının yaşanan bu olay sonrasında kamuoyundan gelecek olan tepkiler ve hukuki sürecin nasıl ilerleyeceği merakla bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi