Amerika Birleşik Devletleri'nde 17 Aralık 1989 yılında yayınlanmaya başlayan ve 33 yıldır devam eden animasyon dizisi The Simpsons (Simpsonlar), dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip. Dizinin, geçmişte gerçekleşen birçok olayı önceden tahmin ettiği iddiaları, zaman zaman gündeme geliyor.

Ehliyette Yeni Dönem: Direksiyon Sınavı Değişiyor! Detaylar ve Beklentiler Ehliyette Yeni Dönem: Direksiyon Sınavı Değişiyor! Detaylar ve Beklentiler

Simpsonlar'ın son bölümü, 2024 yılı için yeni bir kehanetle gündeme geldi. Bölümün yeni yıl sahnesinde, birden bir patlama oluyor ve tüm elektronik cihazlar özelliğini yitiriyor. Tıraş makinesi yerini makasa, akıllı telefonlar yerini tekrar kağıt kaleme bırakıyor. Tüm dünya birden karanlığa gömülürken, tüm teknolojik gelişmeler de ortadan kayboluyor. Son kısımda ise gece kulübünde eğlenen bir kişinin patlama sonrası silahını çıkarması oldukça dikkat çekiyor.

simpsonlar-2024-2

Bu sahne, bazı bilim insanları tarafından, 100 yılda bir meydana gelen doğa olaylarından olan güneş fırtınasının dünya genelinde elektrik kesintilerine sebep olabilecek güçte olduğu iddia edilen bir olaya işaret olarak yorumlanıyor.

Simpsonlar'ın 2024 yılı için yaptığı diğer kehanetler ise şöyle:

  • Aşırı sıcaklardan eve kapanmalar
  • Enflasyon krizi
  • ABD ve Çin arasında nükleer savaş
  • 2024'te Donald Trump yeniden ABD Başkanı olacak

Simpsonlar'ın kehanetleri her zaman doğru çıkmıyor olsa da, özellikle son yıllardaki kehanetlerinin doğru çıkması, dizinin geleceği tahmin etme konusundaki yeteneğini bir kez daha gündeme getirdi.

Editör: Haber Merkezi