Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı Çevresu köyünde meydana gelen dehşet verici bir cinsel istismar olayı, toplumda büyük bir şok ve öfkeye neden oldu. 20 yaşındaki O. K. adlı bir zanlı, iddialara göre 9 yaşındaki A.K. adlı kız çocuğuna tam 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunmakla suçlanıyor. Olayın ortaya çıkışı ve tutuklama, büyük bir infiale yol açtı.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre A.K.'nin ailesinin boşanması sonucu babasının velayetine verildiği belirtiliyor. Baba ve babaannesiyle birlikte yaşayan A.K., iddiaya göre, köylerinde yaşayan komşusu O. K. tarafından 3 yıl süresince cinsel içerikli görüntüler izletildi ve daha sonra cinsel istismara uğradı. Kız çocuğu, yaz aylarında annesiyle Bursa'ya tatil yapmaya gittiklerinde arkadaşlarına yaşadıklarını anlattı. Annesi, diğer çocukların ailelerinden olayı öğrenince derhal şikayetçi oldu ve olayın araştırılması için Erbaa İlçe Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı.

O. K., "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan adliyeye sevk edildi ve 28 Ağustos'ta tutuklandı. A.K. ise annesine teslim edildi. Ancak, kız çocuğu, yeniden aynı korkunç deneyimi yaşamak istemediğini ifade etti.

Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde alınan ifadesinde A.K., istismarın 6 yaşındayken başladığını, O. K.'nin kendisine cinsel içerikli görüntüler izlettiğini ve daha sonra cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Kız, O. K.'nin tehditlerine maruz kaldığını ve bu yüzden olayı kimseye söyleyemediğini belirtti.

Zanlı O. K. ise ifadesinde suçlamaları kabul etti ve "3 yıl önce başlayan ilişki ara sıra cinsel içerikli görüntüler izleterek başladı. Kabul ettiği zamanlarda ilişkiye giriyordum. Kaç kez ilişkiye girdiğimizi hatırlamıyorum. Ona da 'Hiç kimseye söyleme beni hapse atarlar' diyordum. Suç olduğunu bilmiyordum, pişmanım, cezaevine girmek istemiyorum" dedi.

Bu dehşet verici olay, kamuoyunda büyük bir infiale yol açarken, suçlu zanlı hakkında yargılama süreci devam ediyor. 

Editör: Haber Merkezi