Türkiye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Konya iline 292 yeni konutun inşa edilmesi için kolları sıvadı. Hüyük İlçesi Selki Mahallesi'nin 4. Etap bölgesine 126 adet konut, Hüyük İlçesi Akdağ Mahallesi'nin 5. Etap bölgesine 142 adet konut ve Yalıhüyük İlçesi Aşağı Mahallesi'nin 2. Etap bölgesine 24 adet konut yapılması planlanıyor.

Camia Süleyman Ünsal için dua ediyor Camia Süleyman Ünsal için dua ediyor

İnşaat işleri ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 19. maddesi uyarınca açık ihale usulüyle gerçekleştirilecek. Teklifler, sadece elektronik ortamda Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden alınacak.

TOKİ yetkilileri, inşaatların toplam 450 takvim günü içerisinde tamamlanmasının planlandığını belirtti. İhale sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılacağı ve inşaatın başlayacağı bildirildi.

Konya'ya yapılacak bu yeni konutlarla birlikte, şehirdeki konut ihtiyacına önemli bir katkı sağlanması hedefleniyor. İnşaat ihalesi 15 Eylül 2023 tarihinde saat 11:30'da gerçekleştirilecek.

Yeni Konutlara Dair Görseller Şu Şekilde:

toki-konya-huyuk-konut-5

toki-konya-huyuk-konut-4toki-konya-huyuk-konut-2toki-konya-huyuk-konut-3toki-konya-huyuk-konut-1