Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın kuzeyindeki Haftanin, Gara, Hakurk ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde yürüttüğü operasyonlarda 32 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir

MSB'den Açıklama:

"Cesur, Azimli ve Muktedir. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin, Gara, Hakurk ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde tespit ettiği 32 PKK'lı teröristi etkisiz hâle getirdi. Terör örgütlerinin belini doğrultmasına izin vermeyecek, bulundukları bölgede tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz."

Terörle Mücadele Kesintisiz Sürecek

MSB'nin açıklamasında ayrıca, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanarak, "Terör örgütlerine ve destekçilerine asla taviz vermeyeceğiz. Milletimiz ve vatanımız için gece gündüz çalışmaya, şehitlerimizin emanetini korumaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'taki Operasyonları

TSK, terör örgütü PKK'ya karşı Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Operasyonu başlatmıştı. Operasyonda hava ve karadan yapılan operasyonlarda çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiş, terör örgütünün bölgedeki inleri ve sığınakları tahrip edilmişti.