Turkcell'in uzun süredir Genel Müdürlüğünü başarıyla sürdüren Murat Erkan, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruyla görevinden ayrıldığını açıkladı. 2019 yılından itibaren Turkcell'in yönetiminde bulunan Erkan'ın bu kararı, şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirildi.

TURKCELL'DEN AYRILIYORUM

Sosyal medya hesabı üzerinden duyurduğu veda mesajında Murat Erkan, Turkcell'e liderlik etmenin her zaman bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Ayrılış kararıyla ilgili olarak Erkan, "15 senemi geçirdiğim ve bu süreçte ikinci evim gibi hissettiğim Turkcell'den ayrılıyorum. Bana emanet edilen koltuğu ve unvanı teslim ettim ancak güçlü birlikteliklerimiz asla emanet değil, bundan sonra da hep sürecek." ifadelerini kullandı.

Araç Muayene İstasyonlarında Sıra Bulamıyorsanız Bunu Yapın Araç Muayene İstasyonlarında Sıra Bulamıyorsanız Bunu Yapın

TEŞEKKÜR ETTİ

Murat Erkan, açıklamasının devamında beraber çalıştığı ekiple birçok başarılı işe imza attıklarını ve tüm Turkcell ailesine teşekkür ettiğini belirtti. Ayrıca, Turkcell Superonline'daki serüvenini unutamayacağını ve Turkcell'i Turkcell yapanın sadece bir tabela olmadığını, asıl değerin insanlar olduğunu vurguladı.

MURAT ERKAN KİMDİR?

Murat Erkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra Toshiba'da profesyonel iş hayatına başladı. Turkcell'e katılmadan önce Harvard Business School'da Stratejik Pazarlama Programını tamamlayan Erkan, Turkcell'de Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendikten sonra 2019 yılında Turkcell Genel Müdürü olarak atanmıştı.

YENİ GENEL MÜDÜR MERAKLA BEKLENİYOR

Murat Erkan'ın Turkcell'deki görev süresi boyunca şirketin büyümesine ve teknolojik dönüşümüne liderlik ettiği, sürdürülebilirlikle ilgili önemli çalışmaları yönettiği ve Superonline ile Turkcell'in birçok ilke imza attığı biliniyor. Erkan'ın ayrılışının ardından Turkcell'in gelecekteki yönetim değişiklikleri merakla bekleniyor.