Türkiye'nin en bonkör patronu olarak bilinen Ahmet Yüce, bu yıl da cömertliğini konuşturdu. Yüce Auto'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, 2023 yılı için çalışanlarına 29 maaş ikramiye verdi. Geçen yıl 25 maaş ikramiye ile gündem olan Yüce, bu yıl çıtayı daha da yükseğe taşıdı.

Çalışanların 2023 yılı ikramiyeleri dün açıklandı ve 29 maaş ikramiye hesaplara yatırıldı. Kincentric Best Employers kapsamında 35 şirketle birlikte "En İyi İş Yeri" ödülünü alan Yüce Otomotiv, çalışan memnuniyetine verdiği önemle bir kez daha öne çıktı. Bu ödülü dördüncü kez kazanan Yüce Otomotiv, bu başarısını çalışanlarının mutluluğuna borçlu olduğunu biliyor.

"Kazancım El Verdiği Sürece İkramiye Vereceğim"

15 yıldır çalışma arkadaşlarına ikramiye veren Ahmet Yüce, geçtiğimiz yıl 25 maaş ikramiye için "Lütfen bana bundan sonra ne kadar ikramiye verdiğimi sorma. Ömrüm yettiği, kazancım elverdiği sürece iş arkadaşlarıma ikramiye vereceğim. Sadece bunu bil" açıklamasını yapmıştı.

"İyi Patron Olunmaz, İyi İnsan Olunur"

Yüce, "patron" kelimesinden hoşlanmadığını belirterek, "İyi patron olunmaz, iyi insan olunur. Kendine 'patron' diyenlere yegane tavsiyem şudur: Önce iyi insan olmayı becerin. Sonra her şey olursunuz" demişti.