Elon Musk, Twitter'la ilgili pek çok tartışmalı ve son derece önemli karara imza attı. Bugün, bunlar arasına katılacak bir yenisi daha katıldı. WebTekno'nun haberine göre Twitter’ı içerik üreticileri için yeni bir gelir kapısına dönüştüreceğini halihazırda duyuran Musk, gelir aracı sunacak yeni bir araç üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Twitter kullanıcıları, Tweet dizileri oluşturarak para kazanabilecek.

Elon Musk’ın Tweet dizileriyle gelir elde edileceğini duyurduğu açıklama şöyle: “Ayrıca, bir içerik oluşturucunun Tweet yanıtlarındaki reklamlar için reklam geliri paylaşımını da inceliyoruz - ilginç bir dizi oluşturun ve bundan para kazanın!”

Elon Musk’ın duyurduğu özelliğin şartları, kapsamı ve tam olarak ne kadar gelir sağlayacağı gibi detayları henüz açıklanmadı. Elon Musk'ın duyurusu, aslında Twitter için yapılan önceki planlardan biriyle çakışıyor. Musk, daha önce Twitter'da her bir Tweet için uygulanan karakter sınırını kat kat artıracağını açıklamıştı. Bu hareketle birlikte aslında günümüz Tweet dizilerinin pek çoğu da tarihe karışabilirdi. Fakat yeni duyuru, artık iki cümleyle anlatılabilecek konuları bir dizi halinde sündürülmüş şekilde görebileceğimize işaret ediyor.