Ünlü rapçi Doğan Tarda, sahne adıyla "Heijan" olarak bilinen sanatçı ve üç arkadaşı, sosyal medya platformlarında yayınladıkları "Aynen" isimli klip nedeniyle gözaltına alındı. Yapılan operasyon kapsamında, Heijan, Muti (Mücahit Doğan), BIG ve CAC lakaplı dört kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Polis ekipleri, yapılan araştırmalar sonucunda Heijan ve iki şüpheliyi gözaltına aldı. Ancak Mücahit Doğan'ın adresinde bulunamadığı ifade edildi. Operasyon sırasında Heijan ile birlikte BIG ve CAC isimli diğer şüpheliler de gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, 2 adet uzun namlulu silah ele geçirildi.

Operasyonun detaylarına dair yapılan açıklamada, "Sosyal medya ve müzik sektöründe örgüt adına rap şarkıları yapıldığı ve bu şarkıların örgüt üyeleri tarafından sıkça paylaşılarak örgütün sembolü haline getirildiği, şahısların yapmış oldukları şarkılarla suç örgütüne sosyal medya platformlarında destek verdikleri" ifade edildi.

Haber kaynaklarına göre, suç örgütünün İtalya merkezli olduğu ve firari Barış Boyun'un bu örgütü yönettiği iddia edildi. Ancak resmi makamlar tarafından bu iddialar henüz doğrulanmadı.

1994 doğumlu olan rapçi Heijan, "Yansın Geceler", "Semt Oturuşu", "Abin Dızo Bremın" ve "Bonzai Bom" gibi şarkılarıyla tanınmıştı. Gerçek adı Doğan Tarça olan rapçi, aynı zamanda "Yolsuzlar Çetesi" adlı bir sinema filminde Çaycı karakterini canlandırmıştı.

Şüphelilerin işlemleri devam ederken, soruşturma sonucunda daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi