Sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların doğrudan mesajlarda okundu bilgisini etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği sunacağını açıkladı. META'nın CEO'su Mark Zuckerberg ve Instagram Başkanı Adam Mosseri, bu değişikliğin test aşamasında olduğunu açıkladılar ve bu yeni özelliğin kullanımını gösteren bir resmi paylaştılar.

Uzmanlar Uyardı: Telefonlardan Derhal Silinmesi Gereken 17 Zararlı Mobil Uygulama! Uzmanlar Uyardı: Telefonlardan Derhal Silinmesi Gereken 17 Zararlı Mobil Uygulama!

Bu güncelleme ile kullanıcılar artık okundu bilgisini kapatma seçeneğine sahip olacaklar. Bu, birçok kullanıcının uzun süredir talep ettiği ve yıllardır WhatsApp'ta olan bir özellikti. Ancak Instagram'da bulunmuyordu. Bu açıklama ile birlikte özelliğin geleceği kesinleşti.

Şu an için yeni özelliğin bütün kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Ancak kısa süre içerisinde özelliğin yayınlanan yeni bir güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

Bu özellik, kullanıcılara mesajları istedikleri zaman okuma ve yanıtlama özgürlüğü sağlayacak. Ayrıca, mesajı okuyup okumadığının anlaşılmasını istemeyenler için de bir seçenek sunacak.

Instagram'ın bu yeni özelliği, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanacağı düşünülüyor.

Editör: Haber Merkezi