Adobe, LinkedIn, Telegram ve X'te tarihin en büyük veri ihlali yaşandı! Adobe, LinkedIn, Telegram ve X'te tarihin en büyük veri ihlali yaşandı!

Google, WhatsApp sohbet yedeklemeleri için Google hesabı depolama kotasını kullanmaya başlayacağını duyurdu. Bu, WhatsApp'ı kullanan kullanıcıların, sohbet yedeklemelerinin Google Drive'da depolanması için bir ücret ödemeleri veya yedeklemelerini devre dışı bırakmaları gerektiği anlamına geliyor.

Google One veya Google'ın benzer bir bulut depolama çözümü için ödeme yapmazsanız, 15 GB ücretsiz veriye sahip olursunuz. Ancak bu 15 GB'a Gmail, Google Fotoğraflar ve diğer birçok Google uygulamasından gelen veriler dahildir. WhatsApp sohbet yedeklemeleri de bu kotaya dahil olacak.

whatsapp-google

Yedeklemenizin boyutu 15 GB'ı aşarsa, üç seçeneğiniz vardır:

  • Bulut yedeklemelerini tamamen devre dışı bırakın. Bu, mevcut telefonunuzu kaybederseniz veya kırarsanız tüm sohbet verilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir.
  • Yedeklemenizdeki veri miktarını azaltın. Bu, çok fazla yer kaplayan sohbetleri ve medyayı gözden geçirmeniz ve silmeniz gerekeceği anlamına gelir.
  • Daha fazla Google depolama alanı için ödeme yapın. Çoğu kişi için, 100 GB veri içeren aylık 1,99 dolarlık plan yeterli olacaktır.

Google, bu değişikliğin 2024 yılı Haziran ayından itibaren geçerli olacağını duyurdu.

Editör: Haber Merkezi