Saadet Partisi Genel Merkezi'nde altılı masanın aday belirlemek için yaptığı 12. toplantı da sonuçsuz kaldı.

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

Toplantı sonrası CHP'lilerden Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına yönelik kesin gözüyle bakıldığına dair açıklamalar geldi.

ALTILI KOALİSYON KRİZİ

İyi Parti'de ise siyasi kaos hakim. Önce parlamenter sisteme geri dönüp ardından başbakanlık hayalleri kuran Meral Akşener toplantının hemen ardından 81 il başkanını Ankara'ya çağırdı.

Yuvarlak masaya Ekrem İmamoğlu'nun ismini koyan ve reddedilen İyi Parti liderinin, "çoklu aday" mı diyeceği yoksa adaylığını mı ilan edeceği merak ediliyor.

Öte yandan Akşener'in kurmayları, Kılıçdaroğlu'nun muhtemel adaylığına karşı olduklarını bildiren peş peşe açıklamalarda bulundu. Hem CHP'lilerin hem de İyi Parti’lilerin birbirlerine yönelik sert söylemlerde bulunmaları muhalefetteki siyasi krizi ortaya serdi.

AKŞENER, ROTAYI ÜMİT ÖZDAĞ VE MUHARREM İNCE'YE Mİ KIRDI?

Bu gelişmeler sonrası eski Zafer Parti'li Adem Taşkaya'dan gündem olan bir açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı adayları ne kadar imza topladı? 50 bini geçen ilk isim İnce oldu Cumhurbaşkanı adayları ne kadar imza topladı? 50 bini geçen ilk isim İnce oldu

Eski Zafer Partisi Genel İdari Kurul Üyesi Adem Taşkaya, "İttifaklar değişebilir! İyi Parti, Zafer, Memleket bir araya gelebilir..." dedi.

adem-taskaya-twit

TAŞKAYA, 24 ŞUBAT'TA ZAFER PARTİSİ'NDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından Zafer Partisi istifa ettiğini duyuran Taşkaya, "Geçmişte Zafer Partisi Divan Kurulundan istifa etmiş olduğum gibi, Partiye olan inancım kalmadığı, mahallesinde muhtar bile olamayacak kişilerle aynı havayı solumamak için, gerekli açıklamaları sonra yapacağım mahfuzuyla gördüğüm lüzum üzerine Zafer Partisinden istifa ediyorum​" ifadelerini kullanmıştı.