YouTube, reklam engelleyici uzantıları kullanan kullanıcıları caydırmak için yeni bir yöntem kullanmaya başladı. Bu yönteme göre platform üzerinde reklam engelleyici uzantısı bulunan kullanıcılar daha düşük kalitede videolar seyredecek.

YouTube yaptığı açıklamada, "Reklamlar, içerik oluşturucularımız için işlerini yürütmelerine ve büyütmelerine yardımcı olan hayati bir yaşam çizgisidir. Bu nedenle reklam engelleyicilerin kullanımı YouTube'un Hizmet Şartları'nı ihlal etmektedir. Bir süredir kullanıcılara YouTube'da reklamlara izin vermeleri ya da reklamsız bir deneyim için YouTube Premium'u denemeleri çağrısında bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

YouTube'un bu kararı, reklam engelleyicilerin kullanımının artması nedeniyle alınmış gibi görünüyor. Reklam engelleyiciler, kullanıcıların videoları izlerken reklamlarla karşılaşmasını engelleyen eklentilerdir. YouTube, reklam engelleyicilerin kullanımının içerik oluşturucular için gelir kaybına neden olduğunu savunuyor.

Atiker Düğün Salonu Yeni Sahibini Bekliyor Atiker Düğün Salonu Yeni Sahibini Bekliyor

YouTube'un bu kararı, kullanıcılar arasında tepkilere yol açtı. Bazı kullanıcılar, YouTube'un bu kararının kullanıcı deneyimini olumsuz etkilediğini savunuyor. Diğer kullanıcılar ise, YouTube'un reklam engelleyicileri engelleme hakkı olduğunu düşünüyor.

YouTube'un bu kararının, reklam engelleyici kullanımının azalmasına yol açıp açmayacağı merak ediliyor.

Editör: Haber Merkezi