Yozgat'ın Sorgun ilçesinde meydana gelen acı yolcu otobüsü kazasında, 12 kişi hayatını kaybetti ve 19 kişi yaralandı. Kazanın ardındaki gerçek neden ise ortaya çıktı. Otobüs şoförü Adem Tatlısu'nun hareket halindeyken kalp krizi geçirmesi sonucunda meydana geldiği tespit edildi.

Sivas'tan İstanbul'a seyreden A.T. yönetimindeki 58 ADA 924 plakalı yolcu otobüsü, Yozgat'ın Sorgun ilçesi Mükremin Kavşağı yakınında kontrolden çıkarak karşı şeride geçip şarampole düştü. Kazada 12 yolcu hayatını kaybederken, 19 yolcu da yaralandı.

Kazanın nedeni, otobüsün içerisinde bulunan güvenlik kamerasının kayıtları ve otobüs sürücüsünün oğlunun açıklamalarıyla aydınlatıldı. Kamera kayıtlarında, şoför Adem Tatlısu'nun aniden elini kalbine doğru götürdükten sonra direksiyon başında baygınlık geçirdiği görüldü. Bu durum, ön otopsi sonucu da desteklenerek, Adem Tatlısu'nun kalp krizi geçirdiğini doğruladı.

Sürücünün oğlu İsa Tatlısu, babasının kalp rahatsızlığı olmadığını ancak son zamanlarda 3 defa BioNTech aşısı olduğunu ve aşı nedeniyle kalp krizi geçirmiş olabileceğini ifade etti. Resmi kaynakların da otobüs sahibine sürücünün kalp krizi sonucu vefat ettiğini ilettiği belirtildi.

İsa Tatlısu, "Yıllardır otobüs kullanıyordu. Emekliydi. Tecrübeli bir sürücüydü. Fakat son zamanlarda işte 3 defa BioNTech aşısı oldu. Biz son zamanlarda duyduğumuz kalp krizini tetiklediği için biz de ondan şüphelendik. Kalple ilgili bir sıkıntısı yokken bir anda kalp krizi geçirmesi şüpheli. Şeker ve tansiyonu vardı. Biz görüntüleri izlemedik ama otobüs sahibi görüntüleri izlemiş. Kaza olmadan önce kalbini tutup kafasının düştüğünü, ondan sonra kazanın olduğunu söylüyor" şeklinde konuştu.

Kaza sonucu yaşamını yitirenler gözyaşlarıyla toprağa verilirken, bu trajik olayın ardındaki gerçek neden kalp krizi olarak belirlendi. Kazanın ayrıntılı incelemelerle ve resmi açıklamalarla daha fazla aydınlatılması bekleniyor.