Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığına Ahmet Yener seçildi. YSK Başkanvekili ise Ekrem Özübek oldu.

Yüksek Seçim Kurulu'na Danıştay'dan seçilen Ali Çopur ve İsmail Kalender ile Yargıtay'dan seçilen Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta için tören düzenlendi.

Yeni 5 üye, törende yemin ederek göreve başladı. Yemin töreninin ardından görev süresi devam eden üyeler Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt ile yeni seçilen 5 üye arasında YSK başkan ve başkanvekilliği için seçim yapıldı.

Seçim sonucunda YSK'nın yeni başkanı Ahmet Yener oldu.

AHMET YENER KİMDİR?

Ahmet Yener, 13 Nisan 1966'da Ankara Beypazarı'nda doğdu. Yener, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlayan Ahmet Yener; sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hakimliği görevlerinde bulundu, 22 Aralık 2011'de Yargıtay üyeliğine seçildi.

Konya Hatay'da dev iftar çadırı kurdu! Herşey eskisi gibi değil ama... Konya Hatay'da dev iftar çadırı kurdu! Herşey eskisi gibi değil ama...

“İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları”, “İş Kazası ve Meslek Hastalığı”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları” adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunmakta.