Konya Polisinden 34 Adrese Eş Zamanlı Fuhuş Operasyonu: 8 Tutuklama, 24 Mağdur Kadın Sınır Dışı Edildi Konya Polisinden 34 Adrese Eş Zamanlı Fuhuş Operasyonu: 8 Tutuklama, 24 Mağdur Kadın Sınır Dışı Edildi

Prof. Dr. Naci Görür'ün Konya açıklamasının yankıları sürerken Konya'da 1 günde 7 deprem kaydedildi. Daha önce 5.1 ve 4.8'lik depremlerle sallanan Konya'da 6 Şubat asrın felaketinin ardından orta ve küçük ölçekte depremler kaydedilmişti.

Konya'da bulunan fay hatlarının yakınlarında gerçekleşen depremler küçük ölçekte ancak yaşanan bölgeler göz önünde bulundurulduğunda dikkat çekici kategoride yer alıyor.

BUNLARI DA OKUYUN

1- Konya'daki fay hatları nereden geçiyor?

2- Konya'daki deprem bize ne anlatıyor?

3- Konya depremi sonrası o bölgeyi işaret etti

4- Konya'da hangi ilçe ne kadar tehlikede?

5- Konya'da beklenen depremin büyüklüğü kaç?

01--konya-deprem

Konya'da ilk deprem 05 Aralık 2023 tarihinde saat 06:57'de Ilgın ilçesi Gölyaka Mahallesi'nde gerçekleşti. Depremin büyüklüğü 2.0 ve derinliği 7.3 kilometre.

02--konya-deprem

İkinci deprem de Ilgın ilçesi Gölyaka Mahallesi'nde kaydedildi. 1.0 büyüklüğündeki deprem yerin 7 kilometre derinliğinde saat 07:01'de kaydedildi.

03--konya-deprem

Saat 07:45'te ise Yunak ilçesi Yeşiloba Mahallesi'nde yerin 7 kilometre derinliğnde meydana gelen depremin büyüklüğü 0.8 olarak bildirildi.

04--konya-deprem

Kuzeyde meydana gelen depremlerin ardından daha önce de depremin kaydedildiği Seydişehir ilçesi Madenli Mahallesi'nde 1.4 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde oldu.

05--konya-deprem

Konya'da kaydedilen 5. depremin meydana geldiği yer yine Ilgın ilçesi Gölyaka Mahallesi olarak bildirildi. Depremin büyüklüğü 0.6 ve derinliği ise 7 kilometre.

06-konya-deprem

Kaydedilen 6. deprem yine Ilgın'da Sadıkköy Mahallesi'nde kaydedildi. Büyüklüğü 0.9 olarak belirtilen deprem yine 7 kilometre derinliğinde kaydedildi.

07-konya-deprem

Son kaydedilen deprem 13:50'de, 7 kilometre derinlikte ve 1.2 büyüklüğünde Hüyük ilçesi İlmen Mahallesi'nde kayıtlara geçti.

Editör: Haber Merkezi