Küresel İklim Değişikliği'ne maruz kalan Konya'ya kış gelmemekte direniyor. Özellikle tarım arazilerinde çiftçiler ekinlerini sulamak için kaynakları seferber etmiş durumda. Vahşi sulama söylemlerine maruz kalan çiftçilerin azalan yağışlarla birlikte çaresizliği de ortaya konmuş oldu.

Aralık ayının ilk 8 gününü geride bırakan Konya'da bazı ilçeler karla tanıştı. Ancak birçok bölgede yağış yok. Meteoroloji İşleri, Konya'da bugün yağış olacağını bildirmişti. Beklenen yağış kente geceden itibaren giriş yaptı. Peki, bundan sonra Konya'da neler olacak? Konya hava durumu raporu detayları haberimizde.

BAZI BÖLGELERDE KAR GÖRÜLECEK

Her yağışta olduğu gibi batıdan doğuya doğru taşınan bulutlar saat 12:00 sularında Konya şehir merkezinde yüksek oranda etkili olmaya başlayacak. Şehir genelinde etkili olacak yağmurun yanı sıra Beyşehir, Derbent ve Seydişehir ilçelerinde kar görülecek. Ayrıca Ereğli, Halkapınar ve Emirgazi ilçelerinde de kar yağışı bekleniyor. Gece saatlerine doğru bu 6 ilçede kar kuvvetini artıracak.

01-konya-yagmur-8-aralik-2023

9 Aralık Cumartesi günü gece saatlerinde Beyşehir ve Seydişehir bandından kar yağışının oldukça şiddetli olması bekleniyor. O kadar ki Konya-Beyşehir ve Seydişehir-Antalya yollarında ulaşımın durması da muhtemel görünüyor.

02-konya-yagmur-8-aralik-2023

Meram ve Selçuklu'nun yüksek kesimlerinde de kar yağışı görülecek. Merkeze yakın mahallelerde kar yağışı ihtimali bulunuyor.

03-konya-yagmur-8-aralik-2023

Saatler ilerledikçe bulutlar etkisini kaybedecek ancak Konya'da geriye buz gibi bir hava kalacak.

04-konya-yagmur-8-aralik-2023

10 Aralık Pazar günü hava sıcaklığının eksi 1 derece olması beklenirken beklenen en yüksek sıcaklık 8 derece.

06-konya-yagmur-8-aralik-2023

Meteoroloji İşleri'nin tahminlerine göre yağışlar 11 Aralık Pazartesi günü ve 12 Aralık Salı günü de sürecek.

konya-5-gunluk-tahmin-8-aralik-2023

Meteoroloji İşleri Konya'da yağışların 1 gün arayla Salı gününe kadar süreceğini bildirdi.