Türkiye'de artan enflasyon nedeniyle Türk Lirası'nın değerinin düşmesi, sosyal yardımları da vurdu. Karatay Belediyesi'nin 2023 yılında ihtiyaç sahiplerine sağladığı destek tutarı, bir önceki yıla göre yüzde 50 artarak 50 milyon liraya ulaştı.

Karatay Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde, 2023 yılında 10 bin ihtiyaç sahibine nakdi yardım, gıda paketi, sıcak yemek, asker maaşı, Şefkat Evleri gibi çeşitli desteklerde bulunuldu.

Geçtiğimiz yıllarda 30 milyon lira olan yardım tutarı, bu yılki enflasyon nedeniyle yüzde 50 artarak 50 milyon liraya ulaştı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, "Gönül belediyeciliğinin gereğini yerine getirmek ve her haneye dokunabilmek amacıyla elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. İhtiyaç sahibi olan ailelerimize sahip çıkmak ve onların yanında olmak, bizim en önemli insani görevimiz" dedi.

Konya Ilgın'da Art Arda Hissedilen Deprem Korkuttu Konya Ilgın'da Art Arda Hissedilen Deprem Korkuttu

Kılca, sosyal yardımlarda gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin tespitine özen gösterdiklerini belirterek, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar hemşehrilerimize toplamda 82 milyon 40 bin TL tutarında bir sosyal destek sağladık. Bir yandan fiziksel yatırımlar diğer taraftan sosyal yardımlar, kültürel, eğitim ve sportif hizmetlerimizle her alanda hizmet üretiyoruz. Belediye olarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin hangi alanda bir hizmete ihtiyacı varsa onu yerine getirmek için özen göstermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi