İsrail, dünyadaki tüm Yahudi vatandaşlarına maaş vermiyor. İsrail'in, dünyadaki tüm Yahudi vatandaşlara maaş vermesi için gerekli yasal veya mali mekanizması yoktur. İsrail, sadece kendi vatandaşlarına maaş verir ve bu vatandaşlar da sadece İsrail'de ikamet edenlerdir.

İsrail, 1950 yılından beri, "Likud" partisi tarafından desteklenen "Geri Dönüş Yasası"nı uygulamaktadır. Bu yasa, tüm Yahudilerin İsrail vatandaşlığına başvurma ve İsrail'e yerleşme hakkına sahip olduğunu belirtir. Ancak, bu yasa, İsrail'in tüm Yahudi vatandaşlarına maaş vermesini zorunlu kılmaz.

Bu haber kiracılar için! İlk sinyaller gelmeye başladı Bu haber kiracılar için! İlk sinyaller gelmeye başladı

İsrail, bazı durumlarda, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Yahudilere yardım etmek için mali destek sağlamaktadır. Örneğin, İsrail, 1990'larda Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonra Doğu Avrupa'dan gelen Yahudi göçmenleri desteklemek için mali yardım sağlamıştır. Ancak, bu yardımlar, İsrail'in tüm Yahudi vatandaşlarına maaş verdiği anlamına gelmez.

Son zamanlarda, İsrail'in dünyadaki tüm Yahudi vatandaşlarına maaş verdiği iddiası sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yayılmaya başlamıştır. Bu iddia, yanlış bilgidir. İsrail, sadece kendi vatandaşlarına maaş verir ve bu vatandaşlar da sadece İsrail'de ikamet edenlerdir.

Editör: Haber Merkezi