Bu meslekleri yapanlar dikkat! Aranıyor olabilirsiniz Bu meslekleri yapanlar dikkat! Aranıyor olabilirsiniz

İstanbul Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin sevilen imamı Mustafa Efe, Umre ziyareti için gittiği Mekke'de yaşadığı olaylarla gündemde. Sosyal medya platformlarından yayınladığı videolarıyla tanınan Efe, Mekke'de Filistin ve Gazze kelimelerini kullanması sebebiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Umre için Mekke'ye giden ve ziyaretlerini sosyal medya üzerinden paylaşan İmam Mustafa Efe, Filistin ve Gazze'ye atıfta bulunduğu bir videonun ardından yetkililer tarafından gözaltına alındı. Efe, bu durumu sosyal medya hesaplarından yayınladığı kısa bir videoyla duyurdu. Videoyu paylaşırken, "Şu an Mekke'de Filistin ve Gazze kelimelerini söylediğimiz için gözaltındayız." ifadelerini kullandı.

Olayın ardından Efe'nin, ayaklarından kelepçelenmiş bir halde çekilmiş bir fotoğrafı da sosyal medya hesaplarından paylaştığı görüldü. Bu fotoğraf, tartışmaları daha da alevlendirdi ve konu hakkında geniş çaplı bir tartışma başladı.

Efe'nin, Mekke'de gözaltına alınma sebebi olarak sadece Filistin ve Gazze kelimelerini kullanması gösterilirken, konu hakkında resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmadı.

Sosyal medya platformlarında destek mesajlarıyla birlikte, olaya ilişkin çeşitli yorumlar yapılırken, imamın tutuklanma sebebi olarak sadece kelime kullanımının yeterli olup olmadığı konusu geniş çaplı tartışma konusu haline geldi. Olayın detayları ve gelişmeleri kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

Editör: Haber Merkezi