Konya Büyükşehir Belediyesi'nin gençlerin yenilikçi çözümler üretebildiği bir platform olarak kurduğu Sosyal İnovasyon Ajansı, ‘‘Gelecek Vadeden Girişimler’’ (GVG-24) yarışmasında önemli bir başarıya imza attı. Yarışmada, ‘‘En Etkili Sürdürülebilirlik’’ kategorisinde ödüle layık görülen ajans, çalışmalarının sürdürülebilirlik alanında etkili olduğunu kanıtladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sosyal İnovasyon Ajansı'nın gençlerin becerilerini geliştirmelerine ve yenilikçi projelerle toplumsal sorunlara çözüm üretmelerine olanak sağladığını belirtti. Ajansın, iletişimden sosyal bilimlere ve sanata kadar birçok alanda gençlerin deneyim kazanmalarına destek olduğunu vurguladı.

Tır Yandı Şoför Yaşamını Yitirdi Tır Yandı Şoför Yaşamını Yitirdi

‘‘Gelecek Vadeden Girişimler’’ yarışması, Asya Ventures ve In4Startups'un iş birliğiyle İstanbul Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab'ın desteğiyle gerçekleşti. Yarışmada Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı, üç yılı aşkın süredir yürüttüğü şehir araştırmaları, hizmet tasarımı, kültür endüstrileri ve etki yönetimi projeleriyle ‘‘En Etkili Sürdürülebilirlik’’ ödülünü kazandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle faaliyetlerini sürdüren Sosyal İnovasyon Ajansı, gençlerin sosyal sorumluluk bilincini artırmak ve sürdürülebilir projeler geliştirmelerine olanak tanımak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu başarıyla, ajansın etkisi ve katkısı bir kez daha ödüllendirilmiş oldu.