Analistler, ABD'de cuma günü açıklanan makroekonomik verilerin resesyon endişelerini törpülediğini belirterek, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) politika faizini bir süre bu seviyede tutacağına yönelik beklentilerin altının ons fiyatını desteklediğini ifade etti.

Konya piyasalarında gram altın fiyatı adeta uçuşa geçti. Tarihi seviyeleri gören gram altın 1409 liraya satılıyor. Yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından olan çeyrek altın fiyatı ise 2385 TL. Alış fiyatı ise 2216 TL.

UZMAN İSİM YİNE UYARDI

İslam Memiş yaptığı son açıklamada şunları kaydetti:

Piyasalarda ciddi dalgalanma var. Bu süreçte ciddi belirsizlik süreci olacak. Bu haftaya dikkat edin. Sert dalgalanma olacak al-sat yapmayın. Gram tarafında durum stabil.

Yatırımcısı ons tarafta bir fırsat yakalayacak. 1960 dolar seviyesini önemsediğimden bahsetmiştim. Altının ons fiyatındaki düşüşler 1910 dolar seviyesine kadar devam edebilir.

3 gündür kapalı olan piyasalarda Dolar yeni rekoruyla geri döndü 3 gündür kapalı olan piyasalarda Dolar yeni rekoruyla geri döndü

1910 dolar karşısındaki gram altın kaça tekabül ediyorsa hamle yapmak gerekiyor. Üç hafta içinde bir yön kırılması gerçekleşecektir.

Geri çekilme ile yeni hamle yapılabilir. Sert geri çekilmeler ile birlikte altın fiyatları bu kez 2070 dolar seviyelerini hedef alacaktır.