Kurban Bayramı'nda Konya'da Ücretsiz Veteriner Hizmeti ve Et Muayenesi

Veteriner Hizmetleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca hayvan pazarında veteriner hekimler tarafından hayvanların genel muayenesi, yaş tayini ve ultrason ile gebelik testi hizmetlerini ücretsiz olarak sunacak. Bayram süresince, vatandaşların hastalığından şüphelendikleri kurban etleri için de nöbetçi veteriner hekimler ücretsiz et muayenesi yapacak. Vatandaşlar, 444 55 42 numaralı telefondan nöbetçi veteriner hekimlere ulaşabilecekler.

Konya Kurban Bayrami Hazirliklari 1

Yeni Hayvan Pazarı İçin Aktarma Seferleri Düzenlenecek

Toplu Ulaşım Düzenlemeleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, Boruktolu Mahallesi’ndeki yeni hayvan pazarına ulaşmak isteyenler için aktarma seferleri düzenleyecek. 13-16 Haziran tarihleri arasında Alaaddin ve Kültürpark duraklarından hareket eden 26, 91, 93 numaralı hatlar ile Kaşınhanı Otobüs Hareket Noktası’na gelerek, buradan 09.00-19.00 saatleri arasında her saat başı ücretsiz aktarma seferlerini kullanabilecekler.

Toplu Ulaşımda Bayram İndirimi ve Ücretsiz Hizmetler

Ulaşımda İndirim ve Ücretsizlik

Bayramın birinci günü toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek, diğer günler ise yüzde 50 indirimli olacak. Bu uygulama, vatandaşların bayram ziyaretlerini rahat bir şekilde yapmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirildi.

Konya Kurban Bayrami Hazirliklari 2

KONPARK Otoparkları Ücretsiz Olacak

Otopark Düzenlemeleri

KONPARK’a ait tüm kapalı otoparklar, yol üzeri ve açık otoparklar arefe günü ve bayram boyunca ücretsiz olarak kullanılabilecek. Bu düzenleme, vatandaşların park sorununu çözmek amacıyla yapıldı.

Konya Kurban Bayrami Hazirliklari 3

Mezarlıklar Bayram Ziyaretleri İçin Hazırlandı

Mezarlık Hazırlıkları

Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mezar ziyaretlerini sorunsuz gerçekleştirebilmeleri için mezarlıklarda temizlik çalışmalarını tamamladı ve güvenlik tedbirlerini artırdı. Bayram süresince hava ve gürültü kirliliği ile ilgili her türlü şikayete cevap verilecek.

İtfaiye 82 Merkezde Nöbette Olacak

İtfaiye Hizmetleri

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 31 ilçedeki 82 merkezde hizmet verecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri acil durumlarda 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayabilecekler.

Konya Kurban Bayrami Hizmetleri

KOSKİ 24 Saat Görev Başında Olacak

KOSKİ Hizmetleri

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızaları için 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185’i arayabilecekler.

Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı

Zabıta Bayramda Mesaiye Devam Edecek

Zabıta Hizmetleri

Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, bayram boyunca vatandaşların her türlü şikayetine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Otogar, Çevre ve Trafik Zabıtası 24 saat hizmet verirken, Eski Garaj ve Bedesten bölgesinde 08.00-22.00; Zafer Meydanı bölgesinde ise 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet verecek. Zabıta ile ilgili şikayetler için 205 50 15 numaralı telefon aranabilecek.

Acil Müdahale Ekipleri Hazır

Acil Müdahale Hizmetleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince yol, tretuvar ve kaldırım gibi sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi ile de hizmet verecek. Vatandaşlar, belediye birimleri ile ilgili şikayetlerini 444 55 42 veya Alo 153 numaralı telefona bildirebilecekler.

Özetle

Kurban Bayramı'nda toplu ulaşım nasıl olacak?

  • Bayramın birinci günü toplu ulaşım araçları ücretsiz, diğer günler yüzde 50 indirimli olacak.

Veteriner hizmetleri nerede verilecek?

  • Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda veteriner hekimler tarafından hizmet verilecek.

Aktarma seferleri hangi tarihlerde düzenlenecek?

  • 13-16 Haziran tarihleri arasında Alaaddin ve Kültürpark duraklarından hareket eden hatlar ile Kaşınhanı Otobüs Hareket Noktası’ndan aktarma seferleri yapılacak.

Otoparklar ne zaman ücretsiz olacak?

  • KONPARK’a ait tüm otoparklar arefe günü ve bayram boyunca ücretsiz olacak.

Mezarlıklarda ne tür hazırlıklar yapıldı?

  • Mezarlıklarda temizlik çalışmaları yapıldı ve güvenlik tedbirleri artırıldı.

İtfaiye hizmetleri bayramda nasıl olacak?

  • İtfaiye, 31 ilçedeki 82 merkezde bayram süresince normal mesaisine devam edecek.
Editör: Haber Merkezi