19 Mayıs 2023 tarihinde, Konya’nın Karatay ilçesi Selim Sultan Mahallesi Söğütpınar Sokak’ta bulunan bir etliekmekçide iki grup arasında alacak verecek meselesi yüzünden silahlı kavga çıktı. Kavga sırasında Mehmet Aksöz ve Ulgar A. silahla vurularak yaralandı.

Mehmet Aksöz Hastanede Hayatını Kaybetti

Başından vurulan Mehmet Aksöz, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası ambulansla Konya Şehir Hastanesine kaldırıldı. Ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 50 yaşındaki Aksöz’ün cenazesi, memleketi Karapınar ilçesindeki Apak Mezarlığında kılınan namazın ardından toprağa verildi. Diğer yaralı Ulgar A. ise çevredekiler tarafından hastaneye götürüldü ve tedavi altına alındı.

Konya'da Kurbanınızı Kesmeden Önce Bu Ücretsiz Hizmetten Mutlaka Faydalanın Konya'da Kurbanınızı Kesmeden Önce Bu Ücretsiz Hizmetten Mutlaka Faydalanın

Şüpheliler Kulu’da Yakalandı

Olayın ardından emniyet ekipleri, şüphelilerin kaçtığı aracı ve plakasını belirledi. Yapılan takip sonucu şüphelilerin Kulu ilçesine gittiği tespit edildi. Jandarma ile birlikte düzenlenen operasyonda, 45 suç kaydı bulunan Yahya A. (17) ile 27 suç kaydı bulunan Mehmet Y. (26) Kulu’nun Ömeranlı Mahallesi’ndeki bir evde yakalandı.

Yakalanmamak İçin 3 Araç Değiştirdiler

Şüphelilerin yakalanmamak amacıyla üç farklı araç değiştirerek Kulu ilçesine gittikleri ve orada bir evde saklandıkları öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Yahya A. ve Mehmet Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahkemede Sanıklar Suçlamaları Reddetti

Konya 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanık Mehmet Y. ve başka bir suçtan tutuklu Yahya A. ile taraf avukatları hazır bulundu. Sanık Mehmet Y., olay günü kendisine zorla senet imzalatılmaya çalışıldığını iddia ederek, "İmzalamayı reddettiğim için bana silah çekildi. Olayda sadece kendimi korumaya çalıştım. Öldürme amacıyla hareket etmedim," şeklinde ifade verdi.

Yargılama Süreci Devam Ediyor

Mahkeme heyeti, dinlenmeyen sanıkların dinlenmesine ve tutuklu sanık Mehmet Y'nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi. Olayla ilgili 2’si tutuklu 5 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.