Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan İstanbul Yolu Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nda incelemelerde bulundu. Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nın alt kısmının yaklaşık bir ay önce hizmete girdiğini anımsatan Başkan Altay, "Yan yollarla ilgili çalışmamız da kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İnşallah Mayıs ayı başında buradaki tüm işlemleri tamamlayarak açmayı hedefliyoruz" dedi.

Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir Konya Sezonu Erken Açtı: Her Yerden Yılan Çıkabilir

Konya Firat Caddesi Koprulu Kavsagi 4

Şehir Merkezinde Trafiği Rahatlatacak

"Konya Modeli Belediyecilik" anlayışıyla şehrin her noktasında kesintisiz şekilde çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Altay, şehir merkezinde trafiği rahatlatmak adına İstanbul Yolu Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nın önemli bir yatırım olduğunu ifade etti.

Konya Firat Caddesi Koprulu Kavsagi 3

Hızlı ve Kesintisiz Trafik Akışı

Başkan Altay, Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nın alt kısmının yaklaşık bir ay önce hizmete girdiğini anımsatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Yaklaşık bir ay önce alttan trafik geçişini sağlamıştık. Yan yollarla ilgili çalışmamız da kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İnşallah Mayıs başında buradaki tüm işlemlerimizi tamamlayarak açmayı hedefliyoruz. Böylece İstanbul Yolu diye ifade ettiğimiz Beyşehir istikametinden gelip Afyon istikametine giden vatandaşlarımız için kesintisiz bir trafik aksı oluşmuş oldu. Bu yol üzerinde hiçbir şekilde trafik ışığında beklemeden yoğun trafiği, şehre gürültü ve trafik yoğunluğu olmadan aktarma imkanımız oldu. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı'nı Mayıs başı itibariyle tamamen hizmete açmış olacağız. Şehrimize hayırlı, uğurlu olsun."

Konya Firat Caddesi Koprulu Kavsagi 2

Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı Neler Kazandıracak?

  • İstanbul Yolu üzerinde kesintisiz bir trafik aksı oluştu.
  • Yoğun trafik şehre gürültü ve trafik yoğunluğu olmadan aktarılabiliyor.
  • Trafik ışığı beklemeden hızlı ve güvenli bir şekilde seyahat imkanı sunuluyor.

Konya Firat Caddesi Koprulu Kavsagi 1

Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı Ne Zaman Tamamlanacak?

Mayıs ayı başında tamamlanması hedefleniyor.