Kura Sonrası İlan Sitelerine Düşen Dairelerin Temeli Atıldı: Sedirpark Projesi Başladı

Karatay Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde kurası çekilen ve kura talihlileri tarafından anında fırsata çevrilip satışa konan konutların temeli atıldı. Konut fiyatlarının hızla yükseldiği bu dönemde değeri artan konutların ne zaman teslim edileceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Sedirpark Konut Yapı Kooperatifi Temeli Atıldı

Karatay Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen ve Karatay’daki konut projelerinin 44’üncü hamlesi olan toplamda 600 dairelik Sedirpark Konut Yapı Kooperatifi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “İnsanımızın refahını ve huzurunu tesis eden yaşam alanları oluşturmayı sürdürüyoruz. Bu anlayışla belediye olarak son 5 yılda ilçemizin 4 ayrı bölgesinde 1392 konutun üretimine öncülük ettik” dedi.

Sedirpark Temeli Karatay Belediyesi 2

Tır Yandı Şoför Yaşamını Yitirdi Tır Yandı Şoför Yaşamını Yitirdi

Temel Atma Törenine Yoğun Katılım

600 dairelik Sedirpark projesinin temel atma programına Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, Karatay Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar, Sedirpark Kooperatifi’nin üyeleri ve hak sahipleri katıldı.

Refah ve Huzur Temelli Yaşam Alanları

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, törende yaptığı konuşmada, Sedir Mahallesi’nde (eski adıyla Hacıhasan ve Hacısadık Mahallesi) Göreme Sokak, Laleli Sokak, Zaman Sokak, Şemsettin Sami Sokak ve Hıyaban Sokak arasında kalan 40.950 metrekarelik alanda yükselmeye başlayan projeyle ilçedeki prestij ivmesinin daha da yükseleceğini ifade etti.

Sedirpark Temeli Karatay Belediyesi 1

Karatay Belediyesi'nden Dev Konut Projeleri

Başkan Hasan Kılca, belediye öncülüğünde başlatılan Sedirpark ve diğer konut projeleri hakkında bilgi verdi. “2019’dan bu yana pek çok projeye öncülük ettik. Son 5 yılda 252 konutluk Akıncıpark, 228 konutluk Akasyapark ve 312 konutluk Aksapark projelerini hayata geçirdik. Bugün de 44’üncü toplu konut hamlemiz olan Sedirpark’ın temelini atıyoruz. Böylece 1392 konutun üretimine öncülük etmiş oluyoruz. Sedirler Mahallesi'nde 40.950 metrekarelik alana konumlandırılan proje, 25 bloktan oluşuyor ve 3+1 ile 2 tip 2+1 daire konseptinde tasarlandı” dedi.

Karatay’ın Çehresini Değiştiren Projeler

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay’ın geleceğe hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini ifade ederek, Sedirpark’ın konumu ve kalitesiyle bölgeye cazibe kazandıracağını kaydetti. “Belediyemiz yaptığı yatırımlarla ilçemizin çehresini değiştirerek Karatay’a değer katmıştır. Sedirpark Konutları da bölgenin kentsel dönüşümünü hızlandıracak ve konut ihtiyacına destek olacaktır. Belediyemiz konut üretiminde öncü ilçelerden biridir” dedi.

Sedirpark Temeli Karatay Belediyesi 3

Modern ve Güvenli Yaşam Alanları

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Sedirpark projesinin ilçeye ve Konyalılara hayırlı olması temennisinde bulundu. “Toplu konut projeleri, barınma ihtiyacının ötesinde huzurlu, güvenli ve sağlıklı yaşam alanlarının temini açısından çok önemlidir. Karatay Belediyesi, son 5 yılda 4 bölgede öncülük ettiği toplu konut hamleleriyle başarılı bir işe imza atmıştır. Sedirpark, modern güvenli yaşam alanları sunarak Karatay’ın çehresine değer katacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de Konyamızı çok daha güzel yarınlara hep birlikte taşıyacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Hacıhasan ve Hacısadık Mahallesi, Göreme Sokak, Laleli Sokak, Zaman Sokak, Şemsettin Sami Sokak ve Hıyaban Sokak arasında kalan 40.950 metrekarelik alana konumlandırılan; Ali Ulvi Kurucu Caddesi, Sedirler Caddesi, Fetih Caddesi ve Keçeciler Caddesi arasında yer alan 600 dairelik Sedirpark Konut Yapı Kooperatifi’nin temeli, protokol üyeleri ve hak sahipleri tarafından dualar eşliğinde atıldı.