Konya Büyükşehir Belediyesi, Adana Çevre Yolu üzerinde yer alan ve vinç türü bir aracın çarpması sonucu ağır hasar gören Yaşar Doğu Yaya Üst Geçidi’nin yeniden inşasına yönelik çalışmalara başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Konya’nın ulaşım altyapısını güçlendirmek ve yaya güvenliğini artırmak amacıyla köprülü kavşaklar ve yeni yolların yanı sıra yaya üst geçitlerine de büyük önem verdiklerini belirtti.

Konya Yasar Dogu Üst Geçit 2

Modern Tasarımla Yeniden İnşa Edilecek

Başkan Altay, “Vinç türü bir aracın çarpması nedeniyle ağır hasar alan Adana Çevre Yolu üzerindeki Yaşar Doğu Yaya Üst Geçidi’nin yerine yeni bir yaya üst geçidi yapmak için çalışmalara başladık. Bu kapsamda Yaşar Doğu Yaya Üst Geçidi'ni modern bir tasarımla yeniden inşa ediyoruz. Ekiplerimiz demontaj çalışmalarına başladı. İmalat çalışmaları sırasında yol kapatılması ve daraltılması yapılacağından bölgede trafik akışı kontrollü şekilde sağlanacak” dedi.

Konya'da Suç Örgütüne Ağır Darbe: Örgütü Cezaevinden Yönetiyormuş Konya'da Suç Örgütüne Ağır Darbe: Örgütü Cezaevinden Yönetiyormuş

Konya Yasar Dogu Üst Geçit 1

Engelli Asansörü de Bulunacak

Yeni üst geçidin çelik konstrüksiyondan oluşacağını ve engelli asansörüne de sahip olacağını belirten Başkan Altay, projenin yaklaşık 20 milyon liraya mal olacağını kaydetti. Başkan Altay, “Şehrimize hayırlı olsun,” diyerek sözlerini tamamladı.