Alman yatırımcılar Türkiye'de alımlarını sürdürüyor

Küresel ekonomik krizin etkileriyle ticaret dengesi değişti. Birçok firmanın satıldığı bu dönemde Türkiye'de de çok dikkat çekici satışlara imza atıldı. Alman yatırımcılar son yıllarda Türkiye'den çok sayıda firmayı satın alarak bünyesine kattı.

MNG Kargo, DHL'in bünyesine katıldı

Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden MNG Kargo, ekim ayında dünyanın önde gelen lojistik şirketi DHL tarafından satın alınması için yapılan anlaşmanın tamamlandığını duyurmuştu. Bu anlaşmayla birlikte MNG Kargo, DHL'in bünyesine katıldı.

MNG Kargo'nun ismi değişti

MNG Kargo'nun bu satın almayla birlikte ismi de değişti. Şirketin adı artık DHL MNG Kargo olarak geçiyor. Şirketin logosu da değişerek DHL'in kurumsal logosunun yanında “A Company of DHL” ibaresi yer aldı.

Toyota Hileli Güvenlik Testleri Skandalında: Üç Model Üretimden Kaldırıldı! Toyota Hileli Güvenlik Testleri Skandalında: Üç Model Üretimden Kaldırıldı!

MNG Kargo Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Veysi Armağan Kesen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni logomuz, DHL ile yaratacağımız güçlü bir geleceği temsil ediyor. MNG Kargo'nun köklü geçmişi ve DHL'in küresel uzmanlığı arasında kurduğumuz bu köprü, müşterilerimize daha rekabetçi ve yenilikçi lojistik çözümleri sunmamıza olanak tanıyor. DHL eCommerce’in yaygın global ağını ve dijital uzmanlığını MNG Kargo’nun yerel kimliğiyle birleştiren DHL Group, Türkiye pazarındaki büyüme potansiyelinden faydalanmayı hedefliyor. Bu güçlü birlikteliği temsil eden yeni logomuz ile küresel pazarda daha güçlü bir konumda yer almayı amaçlıyoruz.” dedi.

MNG Kargo'nun satın alınması, Türkiye'de yabancı yatırımların devam ettiğini gösteren önemli bir gelişme olarak görülüyor. Bu gelişmenin, Türk lojistik sektörünün gelişimine katkı sağlayacağı öngörülüyor.