Kuşadası'nda karın ağrısı şikayetiyle iki gün üst üste hastaneye giden 23 yaşındaki genç, hastaneden geldiği günün sabahında hayatını kaybetti. Sezer'in ailesi, genç adamın ölümüne ilişkin şüpheleri olduğunu belirterek, otopsisi yapılan gencin ölüm sebebinin araştırılmasını istedi.

İşte detaylar...

İki Gün Üst Üste Hastaneye Gitti

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası'na arkadaşlarının ve akrabalarının yanına gelen 23 yaşındaki Murat Sezer, 16 Ocak Salı günü ishal ve karın ağrısı şikayetiyle Kuşadası Devlet Hastanesi Acil Servis bölümüne gitti. İddiaya göre, tansiyonu ve şekeri ölçülen Sezer'e reçete yazılıp gönderildi.

İlaçlarını alan Sezer, bir gün sonra ağrılarının geçmemesi üzerine tekrar Kuşadası Devlet Hastanesi'ne gitti.

Elektrokardiyografisi (EKG) Çekildi

Yanında bir arkadaşı ile saat 21.00 sıralarında Acil Servise tekrar giden Sezer, ishalinin geçtiğini fakat göğüs ve mide ağrısının devam ettiğini belirtti. Elektrokardiyografisi (EKG) çekilen gence başka ilaçlar yazıldı. Eczaneden ilaçlarını alan Murat Sezer, arkadaşı ile birlikte evine gidip ilaçlarını içti.

Arkadaşı Sabah Kalktığında Hareketsiz Yatıyordu

Arkadaşı sabah kalktığında Sezer'i hareketsiz bir biçimde yattığını fark etti ve telefon ile 112 Acil Çağrı Merkezine durumu bildirdi. Murat Sezer'in kaldığı eve gelen acil sağlık ekipleri, gencin hayatını kaybettiğini tespit etti.

Olay Yerine Gelen Savcı, Ölümü Şüpheli Buldu

Olay yerine gelen savcı, ölümü şüpheli bularak otopsiye gönderdi. İzmir Adli Tıp Kurumunda otopsisi yapılan genç, İstanbul'da toprağa verildi.