Konya'da her yıl 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Şeb-i Arus Törenleri, bu yıl 750. Vuslat Yılı münasebetiyle "Vuslat Vakti" mottosu ile gerçekleştirilecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, yaptığı açıklamada, törenlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan program çerçevesinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Yarar, Mevlâna Kültür Merkezi Semâ Salonu'nda 7-17 Aralık tarihlerinde her akşam saat 20.00'de, ayrıca ek olarak hafta sonları 9, 10, 16 ve 17 Aralık tarihlerinde saat 14.00'da Semâ Âyin-i Şerîf programları icra edileceğini ifade etti. 

Ünlü Halk Bilimci ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Mehmet Özbek Kalp Krizi Geçirdi, Yoğun Bakımda Ünlü Halk Bilimci ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Mehmet Özbek Kalp Krizi Geçirdi, Yoğun Bakımda

Yarar, ayrıca 750. Vuslat Yıldönümü münasebetiyle 12 Aralık Salı ve 15 Aralık Cuma günleri Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Salonunda saat 20.00'de irfâni müziğin dünyaca ünlü sanatçısı Alireza Ghorbani tarafından konser verileceğini de kaydetti.

Yarar, etkinliklerin biletlerinin www.biletinial.com platformu üzerinden alınabileceğini sözlerine ekledi.

750. Vuslat Yıldönümü için hazırlanan diğer etkinliklerin detayları ileri bir tarihte yapılacak olan Basın Toplantısında kamuoyuna duyurulacak.