Güney Kore sinema endüstrisinin sevilen isimlerinden ve Oscar ödüllü "Parazit" filminin yıldızı Lee Sun-kyun, trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Ülkenin başkenti Seul'de bir otoparkta bulunan aracında ölü olarak bulunan 45 yaşındaki oyuncunun ölümüyle ilgili polis soruşturma başlattı.

Lee Sun-kyun'un yanında bulunan tüter haldeki bir kömür bloğu, intihar ihtimalini akıllara getirirken, aynı zamanda uyuşturucu madde kullanma iddialarıyla ilgili geçmişte yürütülen soruşturmayı da gündeme taşıdı. Aktör hakkında uyuşturucu madde kullanmak suçlamalarıyla bir süredir devam eden bir soruşturma olduğu biliniyordu. Ülke medyası, bu suçlamaların ardından Lee Sun-kyun'un televizyon ve reklam projelerinden men edildiğini rapor ediyor.

Bu haber kiracılar için! İlk sinyaller gelmeye başladı Bu haber kiracılar için! İlk sinyaller gelmeye başladı

Lee Sun-kyun, 2019 yılında yönetmen Bong Joon-ho'nun başyapıtı olan ve En İyi Film Oscar'ını kazanan "Parazit" filmindeki performansıyla dünya çapında tanındı. Oyuncunun ani ölümü Güney Kore'de geniş bir üzüntüyle karşılandı ve sevenlerini derin bir şaşkınlık içinde bıraktı.

Editör: Haber Merkezi