21 yaşında olan Levi Dewey, bir grip türüne yakalandıktan sonra çoklu organ yetmezliği yaşadı ve ardından şiddetli sepsis geçirdi. Levi'nin ailesine hayatta kalma şansının yalnızca yüzde 30 olduğu söylendi.

Willington'lu futbolcu sportifti ve Willington FC için futbol oynayarak aktif bir yaşam tarzı geçiriyordu. 7 Aralık 2022'de Levi, grip benzeri semptomlar ve nefes alma güçlüğü ile Royal Derby Hastanesine kaldırıldı. Durumu hızla kötüleşti ve septik şoka girerek çoklu organ yetmezliği yaşadı.

Doktorlar onun influenza B ve pnömokokal pnömoniden (pnömokok bakterisi) muzdarip olduğunu keşfetti. Yoğun terapi ünitesinde durumu daha da kötüleşen Levi, ECMO (ekstrakorporeal membran oksijenasyonu) ve tam organ desteği almak üzere Leicester'daki Glenfield Hastanesine nakledildi.

9 Ocak'ta Levi, Royal Derby'ye geri götürüldü, ancak iki gün sonra, kaptığı sepsisinin ciddiyeti nedeniyle her iki bacağının da diz altı kesilmesi gerektiği söylendi. Ameliyatın ardından protezler için gereken 10 bin sterlin için yardım kampanyası başlatıldı. Toplanan yardım parası 80 bin sterline ulaştı.

İyileşme sürecinin ardından Levi, uygun protezlerle yürümeye başlayacak. Kalan yardım paraları ise ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye almak için kullanılacak.