Konya365.com muhabirinin edindiği bilgilere göre Konya'da deprem kaydedildi. Depremin yaşandığı bölge ise son haftalarda depremlerin merkez üssü haline gelen Ilgın ilçesi.

Aşırı sıcaklara Konyalı çözümü Aşırı sıcaklara Konyalı çözümü

Ilgın ilçesi Gölyaka Mahallesi'nde meydana gelen depremin büyüklüğü 2.1. Derinliğin yine 7 kilometre olarak kayıtlara geçtiği depremin yaşandığı bölgede geçtiğimiz hafta 7 deprem kayıtlara geçmişti.

Konya 150 yıl önce yaşanan şiddetli deprem ve tarihin tekerrürü Konya 150 yıl önce yaşanan şiddetli deprem ve tarihin tekerrürü

Konya'da depremler endişelendiriyor: Türkiye'nin en güvenli bölgesi de risk altında Konya'da depremler endişelendiriyor: Türkiye'nin en güvenli bölgesi de risk altında

Kafayı Konya'ya taktılar: İlla deprem olduracaklar Kafayı Konya'ya taktılar: İlla deprem olduracaklar

konya-deprem-ilgin-golyaka

KONYA'NIN EN TEHLİKELİ BÖLGESİ

Ilgın'da 5 Mart 1866 Pazartesi tarihinde büyük bir deprem yaşanmış ve hasar gören veya yıkılan 33 evle beraber kasaba merkezinde bulunan Piri Hüseyin Bey Cami, Konya-İstanbul yolu üzerinde bulunan Bulasan Köprüsü ve Behlülbey Mahallesi Medresesinin de hasar görmüştü. Kaydedilen depremin büyüklüğü 6.0'dı. Artçı sarsıntıların 40 gün sürdüğü Ilgın'da yaşanan bu depremler ise uzmanların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Editör: Haber Merkezi