İstanbul Emniyeti'nin yürüttüğü kara para soruşturması, sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan'ı etkisi altına aldı. İkilinin, 2020 yılından beri devam eden bir soruşturmada tutuklanan O.A. ile bağlantılı oldukları iddia ediliyor. Şüphelinin mağdurları kandırmak için lüks restoranlarda düzenlediği yemeklere katıldıkları öne sürülüyor.

Bahar ve Nihal Candan, lüks yaşamları ve sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çekiyordu. Sık sık kaldıkları lüks oteller ve marka çanta, ayakkabı gibi lüks ürünler takipçilerinin ilgisini çekiyordu.

Gözaltına alınmadan önce yaptıkları açıklamalar ise şaşırtıcıydı. Bahar Candan, yaptığı açıklamada OnlyFans platformundan elde ettiği gelirin aylık yaklaşık 1 milyon TL civarında olduğunu ifade etmişti. Nihal Candan ise benzer bir platformdan aylık 100 bin TL kazandığını açıklamıştı.

Ancak, Candan kardeşlerin gelirleriyle ilgili bu açıklamaları ve gözaltına alınma sebepleri arasında bir bağlantı bulunup bulunmadığı henüz netlik kazanmış değil.

Müteşebbislere Büyük Fırsat! Kendi İşini Kur 500 Bini Hesabında Gör Müteşebbislere Büyük Fırsat! Kendi İşini Kur 500 Bini Hesabında Gör

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.