Diyarbakır'da bir kişi, TOKİ'den kurasız ev verileceğini söyleyerek eş, dost ve akrabalarından 33 kişiden 10 bin ile 170 bin lira arasında değişen miktarlarda para topladı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Y.T.'nin, çevresindeki kişilere Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ihtiyaç sahiplerine TOKİ tarafından yapılan binalardan kuraya girilmeksizin el altından daire verileceğini belirttiği belirtildi.

Y.T.'nin bu kişilere, ikamet ettiği TOKİ dairesinin de kurumda iletişim halinde olduğu çalışanlar tarafından kendisine verildiğini anlattığı ifade edilen iddianamede, sanığın, daire teslimlerinin 2-3 yılda bir olduğunu belirterek kendisine inanan eş, dost ve akrabalarından oluşan 33 kişiden elden veya banka hesabına havale yoluyla haksız kazanç elde ettiği kaydedildi.

İddianamede, sanığın annesi F.K.'nin de ifadesine yer verildi. F.K., ifadesinde, kızı Y.T.'nin kendisine TOKİ'den kurasız ev verileceğini söylediğini ve bu nedenle kendisine 45 bin 530 lira verdiğini belirterek, dolandırıldığını iddia etti.

Naci Görür Uyardı: Konya da Tehlikede! Naci Görür Uyardı: Konya da Tehlikede!

İddianamede, sanık Y.T.'nin "nitelikli dolandırıcılık" suçundan 96 yıldan 320 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Editör: Haber Merkezi