Günümüzde merak ettiğimiz her bilginin yanıtına ulaşmak için Google'ı kullanıyoruz. Fakat siber güvenlik uzmanları kullanıcıları uyarıyor: Google'da bu 6 ifadeyi sakın aramayın!

Google'da Aranmaması Gereken Tehlikeli İfadeler:

  • Kolay Krediler: Acil para ihtiyacınız olduğunda, tanınmış bankalar ve finans kuruluşları gibi güvenilir kaynaklara başvurmak en doğrusudur. Google üzerinden kredi aramak, ön ödemeli sahte kredi teklifleri gibi dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmanıza neden olabilir.

Paralar

  • Müşteri Hizmetleri Numaraları: Resmi sitelerde müşteri hizmetleri numarasını bulamamışsanız, Google araması yaparak bu numarayı bulmaya çalışmak yerine, doğrudan şirketin resmi web sitesinden ulaşmayı deneyin. Dolandırıcılar, sahte müşteri hizmetleri numaralarıyla reklam verebilir.

Musteri Temsilcisi

  • Para Kazandıran Sistemler: Bu tür teklifler genellikle yasadışı piramit şemalarıdır. Yatırım yapmak istiyorsanız, her zaman güvenilir bir yatırım danışmanı veya finansal danışman ile görüşün.

Bol Kazancli Is Fikirleri

  • Yüksek Maaşlı Uzaktan İşler: Yeni bir iş ararken, bilinen iş bulma siteleri ve ajansları kullanın. Dolandırıcılar, kişisel bilgilerinizi ele geçirmek için bu tür iş ilanları yayınlayabilir.

Bilgisayarda Calisan

Araçlarda Zorunlu Hale Geliyor! TTB Taktırmayana Ceza Kesilecek Araçlarda Zorunlu Hale Geliyor! TTB Taktırmayana Ceza Kesilecek
  • Ücretsiz Kredi Raporu: Ücretsiz bir kredi raporu elde etmek için kişisel bilgilerinizi girdiğinizi düşünebilirsiniz, ancak gerçekte karşınızda bilgilerinizi toplayan bir dolandırıcı olabilir. Kimlik hırsızlığı riskini artıran bu durumdan kaçınmak için resmi kredi raporu servislerini kullanın.

Cep Telefonu 1736364

  • Cihaz Desteği İçin Bedava Teknik Destek: Cihazınızla ilgili destek almak istiyorsanız, her zaman cihazın resmi üreticisi ile iletişime geçin.

Dikkatli Olun, Güvende Kalın!

Siber güvenlik uzmanları, internette araştırma yaparken ve kişisel bilgilerinizi paylaşırken her zaman dikkatli olmamızı ve resmi kaynakları tercih etmemizi öneriyor. Bu uyarıları göz önünde bulundurarak dolandırıcıların tuzaklarından korunabilirsiniz.