Boykotların Sonucu: Starbucks Çöktü Boykotların Sonucu: Starbucks Çöktü

Vahdet Süt'ün varlıkları satışa çıkarıldı

TMSF, Kütahya'da faaliyet gösteren Vahdet Süt Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin varlıklarını satışa çıkardı.

Satışa konulan varlıklar arasında, Kütahya ili, Tavşanlı ilçesi, Çukurköy Mahallesi, Bahçecik Mevkii, 150 ada, 4 parselde kain 11.381,33 metrekare arsa üzerinde kurulu ikişer katlı yarı prefabrik mandıra, kazan dairesi binaları ve iki katlı ticari depodan oluşan fabrika binası ve arsası ile “Şartname, Teklif ve Taahhütname Formu”nun ekinde listesi yer alan varlıklar bulunuyor.

Satışa çıkarılan varlıkların toplam bedeli 84.505.000-TL+KDV olarak belirlendi.

İhale 4 Aralık'ta yapılacak

Teklifler, TMSF'den temin edilebilecek olan “Şartname, Teklif ve Taahhütname Formu”na uygun şekilde 01.12.2023 tarihinde en geç saat 17.00'ye kadar TMSF'ye teslim edilecek.

İhale, 04.12.2023 günü saat 14.00'da, TMSF Genel Müdürlüğü'nün İstanbul Esentepe'deki adresinde yapılacak.

Vahdet Süt, tarihinde ilk kez ihracat yapmıştı

TMSF'nin kayyum olarak atandığı Vahdet Süt, 2023 yılının Ağustos ayında, tarihinde ilk kez ihracat yapmıştı.

Fabrikanın yönetim kurulu üyeleri, Irak'ta gıda toptancılığı yapan bir firmaya beyaz peynir, kaşar peyniri ve kutulu süt mamullerinin ihracatını gerçekleştirdiklerini ifade etmişlerdi.

Vahdet Süt Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Cicavoğlu, ihracatın hem firmanın satış hacmini artırdığını hem de ülkemizin ihracatını artırmada küçük de olsa katkı sağladığını belirtmişti.